00000050

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Broumov, Kladská

Škola pro žáky se zdravotním postižením.

00000054

Aktuality

Školní výtvarná soutěž

Začátkem  prosince jsme opět zahájili velkou školní výtvarnou soutěž na  téma  ,,Zima“. Žáci malovali, kreslili a  vybarvovali. Snažili se výtvarně vyjádřit  zimní nálady  a zimní přírodu. Děti malovaly s velkým nadšením. Soutěž je bavila. Nejlepší výtvarné práce byly odměněny a zdobí vestibul naší školy.

Plavání

Žáci naší školy se účastní plaveckého kursu v kongresovém centru VEBA.  Dle plánu budou absolvovat 10 lekcí. Instruktorky plavání žáky seznamují,  jak se nebát vody, splývat, dýchat do vody, ukazují jim způsoby plavání  a v neposlední řadě poučují o bezpečnosti při kursu.  Žáci přicházeli s velkými obavami z vody.   Skvělé paní instruktorky jsou trpělivé a žáky rafinovaně motivují  k plaveckým dovednostem a  výkonům.

Halloween

Jako již tradičně byl Halloween ve znamení strašidelných kostýmů, duchů a dlabání dýní. Krásnou dýni, kterou jsme si vypěstovali na školní zahradě si žáci ve III. třídě vydlabali dle své fantazie.  Nedílnou součástí byla i výroba masek . Tato tvořivá činnost se žákům moc líbí a baví je. Dýňovými strašidly jsme si vyzdobili třídu a posléze i prostor před školou.

Knihovna Broumov

V polovině prosince jsme se vypravili s žáky III. třídy do Městské knihovny v Broumově. Byli jsme mile překvapeni změnami.  Krásné nové sezení pro pohodlí čtenářů bylo k nepřehlédnutí, nový barevný nábytek taktéž. A protože byl čas Vánoc, tak tu nechyběl ani krásně nazdobený vánoční stromek.

Paní knihovnice se nás ochotně ujaly, přečetly žákům úryvky z knih pro děti a navodily velmi milou a příjemnou atmosféru. Povyprávěly žákům, k čemu a komu knihovna slouží, podle čeho se mají orientovat, jak vybírat knížky a jak se ke knihám mají chovat, na koho se mají obrátit, když potřebují poradit. Poté žáky provedly celým prostorem knihovny. Žáci si pak půjčovali a prohlíželi knihy dle vlastního výběru a uvážení. Nakonec jsme luštili zajímavý vánoční kvíz. Městskou knihovnu navštěvujeme pravidelně a vždy je to pro žáky přínosné a poučné.

 

                                                                                                                    Za III. třídu P. Pancnerová

                                                                                                                                        V. Pasulyová

Pololetní prázdniny

Ve středu 31.ledna 2018 končí I. pololetí školního roku 2017/2018. Hned ve čtvrtek 1.února 2018 zahajujeme  druhé pololetí. V pátek  2.února 2018 mají žáci prázdniny.

00000041

Fotogalerie

Naše škola
Naše škola

00000056

Partneři školy

00000057