ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Broumov, Kladská

Škola pro žáky se zdravotním postižením.

Předávání cen

Ve středu 23. 5. proběhlo slavnostní předávání diplomů za I. místo na hudebně - divadelním festivalu v Náchodě. Paní ředitelka předala kromě diplomů i malé dárky, sladkou odměnu a pochvaly ředitelky školy za vzornou reprezentaci.

Muzeum Merkur a Muzeum papírových výrobků

V pátek 15. 6. 2018 jsme se vypravili za odměnu z předvedených výkonů ve školní olympiádě „Všeználek“ do Police nad Metují. Zde jsme navštívili Muzeum Merkur a také Muzeum papírových výrobků. V obou muzeích se nám moc líbilo a odnesli jsme si veliké zážitky.

21. – 22. 6. 2018 – dvoudenní pobyt na Janovičkách

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 jsme se ráno vypravili pěšky od školy polní cestou na skautskou chatu „Pod Bobří skálou“. Zde jsme strávili celý den a také noc. Program pobytu byl zaměřen na společenské a sportovní hry s ekologickou tematikou. Druhý den ráno jsme šli zpět do školy, opět pěšky. Počasí nám přálo. Všichni jsme se vrátili v pořádku…

Festival

Dne 18. 5. 2018 se konal IX. ročník hudebně-divadelního festivalu speciálních škol regionu s mezinárodní účastí. Tento rok jsme se rozhodli, že naše vystoupení bude opravdu speciální. Téma bylo "Austrálie". S hudebním výběrem a choreografií aboridžinského beatu nám pomáhal externí pracovník pan Bohdan Janeczek, který vymyslel, že vystoupení obohatí i velmi talentovaní žáci z ostatních tříd. Vlastní kulisy a kostýmy připravovala Adéla Hassan a Ines Šťovíčková. Počátečního nápadu se někteří kolegové obávali. Viděli žáky jako zlobivé. Risk, velká snaha a dřina při nácvicích se vyplatily. Nejen, že jsme obsadili I. místo, ale krásný pocit z festivalu zhodnotil jeden z žáků takto " Paní učitelko, díky, že jste mě vzali, protože tady to je tak krásné, v životě jsem nebyl v tak krásném divadle, lidi se se mnou fotí, vidím a slyším pravé zpěváky. No já si poprvé v životě připadnu jako boháč." Ještě jednou velký dík všem zúčastněným.

13. 6. 2018 - miniprojekt „Mimořádné události“

Ve středu 13. 6. 2018 třetí a čtvrtá třída zorganizovala miniprojekt „Mimořádné události“. První vyučovací hodinu jsme si povídali o tom, co mimořádné události jsou, jak se při nich zachovat. Shlédli jsme krátké dokumenty k vybraným situacím. Poté jsme navštívili HZS Broumov.

Naše škola