Základní škola a Praktická škola, Broumov
Kladská 164

Škola pro žáky se zdravotním postižením.

Provoz školy
Vážení rodiče, zákonní zástupci

V týdnu od 26.10 - 30.10.2020 bude škola zcela uzavřena. Žáci nastoupí k prezenční výuce 2.11.2020. NAŠÍ ŠKOLY SE UZAVŘENÍ NETÝKÁ!!!

23. října 2020 - Projektový den ,,Moje město a ulice"
Během tohoto projektového dne si žáci II. stupně, pod vedením pedagogických pracovnic K. Jiráskové a R. Jungové, osvěžili správné chování jakožto účastníci silničního provozu. Vydali se na koloběžkách do nedalekých Otovic a zpět.

Žáci I. stupně se pak naučili, co patří do výbavy každého cyklisty, jak má vypadat bezpečné kolo a jak se chovat právě při jízdě na tomto dopravním prostředku.
Další částí programu byla projížďka na malých koloběžkách, a nakonec žáci zhlédli dokument Skalní megapole z cyklu ,,Krajinou domova", týkající se právě Broumovska.     R. Jungová
Lekce plavání
I letos se žáci naší školy účastní plaveckého kurzu v kongresovém centru VEBA. Naplánovaných je 10 lekcí během nichž se žáci naučí nebát se vody, splývat nebo se také ponořovat. Během doby strávené ve vodě jsou vždy na blízku instruktoři, kteří jim ukazují různé způsoby plavání a samozřejmě zajišťují bezpečnost při kurzu.
Jsou žáci, kteří se ve vodě ani trochu nebojí, a od začátku si tyto lekce užívají. Pak tu jsou, ale i žáčci, kteří se ve vodě necítí moc dobře. Těm však skvělí instruktoři vždy vše vysvětlí, a se vším jim pomohou. Takže se nakonec v bazénu každý cítí jako ryba!

Podzimní aktivity
S příchozím podzimním časem se žáci naší školy věnují typickým aktivitám spojeným s tímto ročním obdobím. Dlabou například dýně, které si vypěstovali na školní zahradě. Učí se také připravovat zdravé jednoduché pokrmy z další užitkové zeleniny i ovoce, a vytvářejí dekorace.

20. 10. - Výroba dekorací na Svátek zesnulých
Ani letošní nepříznivá doba nezastavila kreativního ducha našich žáků. Pustily se do výroby dušičkových věnců a květináčů. Při ruce jim byly z řad pedagogů: Zdena Lamková, Ines Šťovíčková, Dagmar Michálková.    R. Jungová

Naše škola