Základní škola a Praktická škola, Broumov
Kladská 164

Škola pro žáky se zdravotním postižením.

5. 5. 2021 - Školní akce „Chceme žít zdravě“
Pod vedením učitelky Dagmar Sokolové se na školním hřišti uskutečnil netradiční program pro žáky 1. stupně naší školy. Na programu byly především motivační soutěže, jejichž cílem bylo připomenout žákům, jak důležité je pro všechny zdraví.
Žáci si vyzkoušeli jízdu na kolech a koloběžkách, zábavnou formou ochutnávali zdravé pokrmy (se zavázanými oči hádali, co právě jedí) a také plnili test na téma zdraví.

Důkazem toho, že si našeho zdraví opravdu vážíme, jsou granty na podporu učení o zdravém způsobu života, které jsme vytvořili: Chceme zdravý a bezpečný život, Pomáhejme si a Sportujeme s radostí. Doufáme, že finance na další aktivity podporující zdravý životní styl získáme.
Pálení čarodějnic a projektový den – 30. dubna 2021
30. duben – dnes je pátek, den čarodějnic a navíc máme v naší škole projektový den na téma „Pohádkové jaro“. Je tedy zcela evidentní, že tento den je potřeba si řádně užít.
V I. třídě se rozhodli například umíchat si kouzelnické lektvary a také se podívat na to, jak taková čarodějnice vypadá, podívali se tedy na pohádku Princezna ze mlejna. Ve III. třídě žáci poslouchali vyprávění pohádky O koblížkovi, kterou si následně zkusili zahrát, a poté se sešli u ohně, kde si pochutnali na špekáčcích. Ve vyšších ročnících neotáleli, a také si vytvořili pestrý program: podnikli výlet, tvořili čarodějnice, sledovali film, kreslili, a také si povídali. Paní učitelky se taktéž zapojily, a převlékly se za čarodějnice. Tím vytvořily skvělou atmosféru, a žáci budou mít dlouho o čem vyprávět.        Jungová Romana
Profíci v testování!
Hlásíme, že vládou nařízené testování zvládáme levou zadní. Dokonce jsme už zkusili druhý typ testů, takže se z nás pomalu, ale jistě stávají profíci!
A teď s pravdou ven.
Nejdříve jsme se testování docela báli. Viděli jsme nějaké reportáže v televizi, lidé si tam jen stěžovali, a tak jsme si mysleli, že to bude třeba bolet. Ale vůbec to nebolí! Naopak, je to něco nového, cítíme se zodpovědně.
Zkoušíme nové věci, a když se nám nedaří, požádáme paní učitelku, a ona nám vždy poradí. Vždycky jsme všichni napjatí, jestli se náhodou neobjeví dvě čárky a nebudeme posláni domů. Zatím se to ale nikomu nestalo, takže cajk :)                                                                                                                                                    Zdraví Vás Žáci III. třídy

23. 4. - Učíme se v přírodě
V pátek 23. dubna jsme si vzali čtvrtky a barevné křídy, a vypravili jsme se kreslit do přírody. Hledali jsme zajímavé stromy, které bychom uměli přenést na papír. Našli jsme je!
Stromy jsme si tedy namalovali, a poté jsme si řekli jejich názvy, ukázali různé druhy listí a poučili se, jak vypadají takové a pupeny. Nakonec jsme se snažili odhadnout stáří těchto stromů. Na památku jsme si je také vyfotili. Učení se v přírodě a o přírodě se nám líbilo!       Sokolová Dagmar

Testování - instruktážní video

Naše škola